Hakkımızda

Sanayileşmenin önemli gereklerinden biri olan otomasyonda yaygın olarak pnömatik sistemler kullanılır. Pnömatik sistemlerin çalışabilmesi de basınçlı hava sayesinde olur. Bu nedenle, basınçlı hava üretimi gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin sanayileri için büyük önem taşır.

Ülkemizin sanayileşme ve kalkınma sürecinin başlarından itibaren, sanayide ihtiyaç duyulan hava kompresörleri 1963 yılından itibaren KOMSAN markasıyla Türkiye’de üretilmeye başlanmıştır. Bu nedenle, yerli kompresör denildiğinde, KOMSAN ilk akla gelen marka olmuştur.

KOMSAN, aynı zamanda yurtdışına ihraç edilen ilk Türk markası olmanın haklı gururunu yaşamıştır. Vida grubu ülkemizde tasarlanıp üretilen ilk ve tek marka olan KOMSAN, bu özelliği ile dünyadaki sayılı kompresör markalarından biridir.

Saygılarımızla.
https://www.komsan.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/hakkimizda.jpg
https://www.komsan.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/tarihce-1.jpg

KOMPRESÖR'DE TEK AKLA GELEN MARKA OLMANIN, HAKLI GURURU

Avrupa'nın sayılı, Türkiye'nin yurt dışına marka ihraç eden ilk firması olan KOMSAN, Amerika, Çin, Ortadoğu ve Batı ülkelerine gerçekleştirdiği yatırımlarla 1963 yılından beri hak ettiği gururu yaşıyor.

Ürettiği kompresör ve kompresör vidasının dünyanın bir çok ülkesinde kullanılıyor olması kendi alanında haklı gururunun açıklamasıdır.

KOMSAN üretim gücünü, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek araştırmalarla güçlendirdiği deneyimini, müşterilerine kusursuz bir hizmete dönüştürmektedir. Uzman kadrosuyla gerçekleştirilen profesyonel uygulamalara yönelik tasarımları, enerji kullanımında sağladığı maksimum tasarrufu, Türkiye'nin her yerindeki yaygın servis desteği, ekonomik ve bol yedek parçası ile Türk Sanayisine hizmet etmeye yönelik sürdürmektedir.

TÜRKIYE'deki TEK, DÜNYA'daki SAYILI ROTOR ve ViDA ÜRETiCİSİ

1963 yılından beri KOMSAN KOMPRESÖR sektöründe küçümsenmeyecek tecrübe kazandı ve pazar ekonomisinin kurallarına cevap veren vida grubunun üretimini sağladı.

Vidaları en modern teknoloji ile üretilebilmek için, rotor imalat hattını 3'e çıkararak, Türkiye'nin haklı gururu olmaya devam etmektedir. Montajı ise uzman personel tarafından KOMSAN'ın geliştirdiği modern yöntemler ve teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

1992 yılından beri kendi öz sermayemizle oluşturduğumuz vida (rotor), işleme merkezlerimizi teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha güçlendirerek, evrensel pazarda rekabet gücümüzü arttırmak için üçüncü bir rotor işleme merkezini makine parkurumuza katmış bulunmaktayız. Artan makine parkurumuzla yıllık rotor üretim adedimiz 10.000 adete çıkmış bulunmaktadır.
https://www.komsan.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/komsan_vida.jpg